Działalność      
  
 
 • 2016-03-12 | SEKCJA AIKIDO DLA NIESŁYSZĄCEJ MŁODZIEŻY POD PATRONATEM NASZEGO STOWARZYSZENIA.


     SEKCJA AIKIDO DLA NIESŁYSZĄCEJ MŁODZIEŻY POD PATRONATEM NASZEGO STOWARZYSZENIA.
  W styczniu 2016 r. zorganizowano w SOSW dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie sekcję AIKIDO. Zajęcia prowadzi Pan Krzysztof Przegrocki wraz z grupą przyjaciół. Sztuki samoobrony uczą się zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Zachęcamy do udziału w treningach.


  Aby zajmować się aikido nie trzeba mieć silnych mięśni i ogromnej postury. Wystarczy być precyzyjnym, giętkim i umieć wczuwać się w ruchy i zamierzenia partnera. Aikido jest szczególnie atrakcyjne dla kobiet. Niektóre z ćwiczeń wymagają takiej miękkości ruchów i gracji, że przypominają lekcje tańca.


  Regularne ćwiczenia aikido niosą ze sobą wiele pozytywnych rezultatów dla zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem układu oddechowego i krążenia. Na rozwój pierwszego z nich zbawienny wpływ wywiera praktyka oddychania brzusznego, natomiast ćwiczenia całego ciała rozwijają układ krążenia. Oprócz rozwoju tych szczególnie ważnych dla zdrowia układów, aikido poprawia również ogólną kondycję fizyczną oraz, co jest bardzo istotne, ćwiczenia aikido jako praktyki koncentrującej się na redukcji i eliminacji wszelkich napięć czy to fizycznych czy umysłowych stanowią swoisty zawór bezpieczeństwa dla ludzkiej psychiki.
      

   
  pom nam pomaga

  © Stowarzyszenie Rehabilitacji i Pomocy Osobom z Wadą Słuchu "Pokonać Ciszę" projekt i wykonanie: niecni.info     CMS: nCMS