Pomóż nam pomagać      
  
 

1 % podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)


 Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszenie ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) uzyskaliśmy 10.01.2006r. Klikając na link poniżej można zweryfikować obecność naszego Stowarzyszenia w bazie Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymywania 1% podatku. 

Kliknij tutaj, żeby znaleźć inf. o Stowarzyszeniu “Pokonać ciszę” w bazie OPP

Możesz ofiarować dzieciom niesłyszącym wiele radości. Spraw, by brak dźwięku w ich życiu nie był tak dotkliwy. Przekaż 1% Twojego podatku naszemu Stowarzyszeniu, pomóż przełamać barierę ciszy odgradzającą świat niesłyszących od bliskiego nam, bezpiecznego, obfitującego w informacje świata dźwięków. My będziemy robić wszystko, żeby niesłyszące dzieci będące pod naszą opieką nabrały do tego świata zaufania i poczuły się w nim „u siebie”. Dzięki Twojej pomocy pojawi się uśmiech na wielu dziecięcych twarzach.


Co wydaje się być oczywiste:

Zgodnie z treścią ustawy, podatnik może pomniejszyć podatek dochodowy wynikający z zeznania rocznego o kwotę stanowiącą 
1 proc. podatku należnego i wpisać tę kwotę do odpowiedniej rubryki formularza podatkowego. Mechanizm ten został określony jako szczególna forma wsparcia tylko i wyłącznie organizacji posiadających status organizacji pożytku publicznego. Obecnie podatnik sam może zadecydować, na jaki cel i do kogo trafi część jego podatku dochodowego.
Jeśli nie skorzysta z tej możliwości to cały podatek trafi do „wspólnego kotła”.


Jak przekazać 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia.

W 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych
dla organizacji pożytku publicznego. Nowe przepisy znacznie upraszczają i ułatwiają podatnikom przekazanie 1% swojego podatku. Obecnie to Urząd Skarbowy zajmie się przekazaniem podatku. Podatnik musi jedynie wskazać organizację, której chce przekazać część swojego podatku.

Numer KRS: 0000224800

a następnie wpisać kwotę.
Wnioskowana kwota, którą podatnik chce przekazać na rzecz OPP, nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.


Stowarzyszenie Rehabilitacji i Pomocy Osobom z Wadą Słuchu 
"Pokonać ciszę"
,

KRS: 0000224800
Raiffeisen Bank Polska S.A.
Nr konta: 04 1750 0012 0000 0000 2704 9354

Więcej informacji: pokonaccisze.olsztyn@gmail.com

https://www.facebook.com/pokonac.cisze/

 
pom nam pomaga

© Stowarzyszenie Rehabilitacji i Pomocy Osobom z Wadą Słuchu "Pokonać Ciszę" projekt i wykonanie: niecni.info     CMS: nCMS